FORUM

FORUM



SzukajSzukaj   Użytkownicy   Rejestracja   Wejście
Dzisiaj: 13.06.2026 - 09:05:21
Strony:  1  

Punto 2 1.2 8v 2004 fl problemy z odpalaniem

AutorWiadomość

WARSZAWA PRAGA NOWA

Moderator


Statystyka:
Wiadomości: 26
Rejestracja: 28 lip 2010, 14:24

Panowie, mam problem z odpalaniem auta po nocy.. Mianowicie, jak odpalam auto to muszę mu pomóc pedałem gazu i potrzymać na wyższych obrotach przez 20 sekund, wtedy silnik zaczyna normalnie pracować, czy to nie objaw zalewania się silnika? Jak trochę popracuje i go zgaszę to nie ma problemu z ponownym odpalaniem. Świece nowe, kable, oraz pompa paliwa. Błąd na kompie sonda za katalizatorem, czy to może być przyczyną?



Wiadomość # 1 17.04.20 - 01:09:54
RE: Punto 2 1.2 8v 2004 fl problemy z odpalaniem

emette

Moderator


Statystyka:
Wiadomości: 32
Rejestracja: 07 sty 2013, 12:43

Błąd OBD2 P0141 możliwe przyczyny Uszkodzony czujnik tlenu (sonda lambda) Bank 1 czujnik 2. Spalony bezpiecznik grzałki podgrzewania drugiej sondy lambda lub zwarcie do masy. System okablowania obwodu nagrzewnicy O2 (czujnik tlenu) może być zwarty. Rezystancja elementu grzejnego czujnika tlenu (O2) może być wysoka.


--------------------
none
Wiadomość # 2 17.04.20 - 01:19:30
RE: Punto 2 1.2 8v 2004 fl problemy z odpalaniem

master

Moderator


Statystyka:
Wiadomości: 409
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17

Błąd sondy nigdy nie jest przyczyną problemu z odpalaniem zimnego silnika.Sonda zaczyna działać-analizować dopiero po chwili pracy silnika.Inna sprawa że skoro występuje ten błąd to należy dojść jej przyczyny.Błąd sondy za katalizatorem często oznacza uszkodzenie katalizatora.Jeśli po wykasowaniu błąd powtarza się po ponownym uruchomieniu to przyczyną jest sonda lub jej obwód.Jeżeli błędu nie ma po ponownym uruchomieniu a występuje po pewnym czasie świadczy to o uszkodzeniu katalizatora.Co do przyczyny problemu z odpalaniem zimnego silnika to trzeba analizować parametry z podłączonym komputerem głównie temperatura powietrza i wody(płynu chłodniczego),możliwe że czujnik temperatury powietrza lub wody jest uszkodzony.Mam pytanie czy przed tym problemem było coś zmieniane,wymieniane przy silniku.



Wiadomość # 3 17.04.20 - 01:25:10
RE: Punto 2 1.2 8v 2004 fl problemy z odpalaniem

mirek237

Moderator


Statystyka:
Wiadomości: 2
Rejestracja: 20 lip 2010, 9:32

Czujnik położenia wału , wtryski, zapłon, rozrząd tutaj szukałbym przyczyny



Wiadomość # 4 17.04.20 - 01:31:22
RE: Punto 2 1.2 8v 2004 fl problemy z odpalaniem
Wojownik z Poludnia 1200 lvl ;o : Poprzedni tematNastępny temat: jak doczyścić środek lampy bez jej rozklejania?
Strony:  1  

Administrator zabronił gościom odpowiadać na wiadomości! Aby się zarejestrować, kliknij link: rejestr


Uczestnicy

Driven by: miniBB 5.5